Evlilik Teklifi için yüzük seçimi nasıl olmalıdır?

Evlilik Teklifi için yüzük seçimi nasıl olmalıdır?

Evlilik Teklifi için yüzük seçimi nasıl olmalıdır?

Evlilik teklifi organizasyonunun olmazsa olmazı senelerce kız arkadaşınızın eşiniz olduğunda dahi elinden çıkarmayacağı tek taş yüzüğü olacaktır. Yüzük seçimi taşı ve karatına göre bütçe ile orantılı olarak değişir. Aldığınız yüzüğün mutlaka pırlanta sertifikası olmalıdır.
Pırlanta Sertifikası nedir?
Bizdeki nüfus cüzdanı gibi sertifika da pırlantanın kimliğidir. “4C” özelliklerine uygunluğunu ve orjinalliğini gösteren belgedir. 2 çeşit sertifika vardır; Taş sertifikası ve Mücevher sertifikası.
Taş sertifikası; dünyaca tanınan laboratuarlarda ölçülen, taş ile beraber gelen ve sadece taşa özel yapılan uluslararası geçerliliği olan sertifikadır. GIA, IDL ve IGI gibi Amerika laboratuarlarının verdiği sertifikaların hata payı neredeyse sıfırdır.
Mücevher sertifikası ise ürünü satın aldığınız mağazanın kendi tecrübesiyle hazırladığı sertifikadır. Dolayısıyla pırlanta kalitesinin üzerinde sertifikasyon yapılıp fiyatların şişirilmesine oldukça açıktır. Bu yüzden uluslararası sertifikalı ürünleri ya da güvenilir mağazaların ürünlerini tercih etmenizi öneririz.

 

Yüzük seçiminin bir diğer önemli unsuru kız arkadaşınızın eline uyumlu olması ve numarasıdır. Bunun en garanti yollarında biri kız arkadaşınızın yakın bir arkadaşından yardım almaktır. Bir diğeri ise imkanınız varsa herhangi bir yüzüğünü çaktırmadan alıp bir kağıdın üstüne iç kısmını baz alarak bir yuvarlak çizmenizdir. Bu sağlam bir ölçü olacaktır.Ya da yüzük taktığı zaman “ ne kadar güzel, kendime bir takıyım bakalım parmağın ne kadar küçük” gibi şaka ile karışık çaktırmadan yapacağınız bir ölçümdür. Bir başka rivayete göre kız arkadaşınızın yüzük parmağı sizin serçe parmağınızla aynı ölçüde olmasıymış. Dediğimiz gibi bu bir söylenti. Siz yine de işinizi garantiye alın.

Tek taş yüzük kutusu nasıl olmalı?

Her hediye, kutusu ile akılda kalır. Siyah, lacivert ya da kırmızı kadifeden, üzerinde birkaç parlak taş işleme bulunan kutu her zaman etkileyicidir.