Mutluluk Teknesi’nde Butik Pastalar

Mutluluk Teknesi’nde Butik Pastalar

Mutluluk Teknesi’nde Butik Pastalar

Mutluluk Teknesi’nde butik pastalar … istediğiniz renkte ve şekilde meyveli ya da çikolatalı tatlarda kişiye özel tasarlanan ve içine değişik görünümler vakfederek ortaya çıkarılan dehşet bir tatdır. Öncelikle kesinlikle hazır karışımlar kullanılmaz. Pandispanyasından tutun da hazırlanan ganajına kadar malzemelerin hepsi gerçek malzemeler ile elde hazırlanır. Bu uzun süren işlemler yapılırken de tereyağı, meyve, çikolata gibi özellikler bol bol kullanılır. Sonuç olarak bu gerçek malzeme işi de pasta bütçesine yansır. Mutluluk Teknesi’nde butik pastalar ile ilgili gerçekten de gerçek pasta yemiş olursunuz. Buradan başka bir kişiselliğe geçersek ;Pasta süsleme sanatına atlamış oluruz. Görsel tenefüse hitap eden sanatının, bir Fransız fırıncının yıllar önce pasta fiyatlarını arttırmak için pasta süslemeyi düşünmesi ile başladığı söylenir. Sonrasında bu akım sıfırdan pişirme azalmış olsa da, tasarım pastalar, düğün pastaları, yıl dönümü pastaları, doğum günü pastaları, partiler ve diğer özel günler gibi kutlamaların önemli bir parçası olarak kaldılar. Son zamanlarda, şeker hamuru figürleri kullanılarak hazırlanan kişiye özel butik pastalar son derece popüler hale geldi ve ülke çapında çeşitli TV şovlarında oldukça sükse ile karşılandı.

Evlilik Teklifi ve Doğum Günü Organizasyonlarında Pastanın Önemi

Popülerlikteki bu artış, şeker hamurunun şekil verilebilir olabilmesi, pastaya birbirinden farklı ve özel figür eklenebilmesi, lezzeti ve pürüzsüz dokusu ile pastaya şık bir görünüm kazandırmasından kaynaklanıyor olabilir. Buradan hareketle bizlerde kendi tasarladığımız ama asla senaryolarından vazgeçemediğimiz yüzük pastamızla organize ettiğimiz evlilik tekliflerine bir orjinallik ve sıra dışı katkı sağlayabiliyoruz. Bu muhteşem renk tat ve görüntü ile evlilik teklifi senaryolarını değiştirebiliyoruz yüzük kutusu pasta ile. Farkındaysanız önemli günlerimizde hep finali pasta ile yaparız. Doğum günlerinde, evlilik yıl dönümlerinde, düğünlerde, vaftiz törenlerinde, özel davetlerde v.s…İnsanlar en keyifli günlerinde hep pastaların yanında olmak istemişlerdir. Demek ki pastalar gerçekten çok özel yiyeceklerdir. Tadları, görünüşleri insanları mutlu etmektedir. Kız arkadaşınıza evlenme teklifi organizasyonunda daha önceden özenle seçmiş olduğunuz yüzüğü harika tasarım bir pasta ile sunmak elbette ki akıllardaki kalıcılığı arttıracak ve yüzünün değişik şekiller almasını sağlayacaktır.Pastaların üzerindeki sayılarla, kelimelerle, şekillerle süslenmesi onların değerlerini daha da arttırmıştır. Bahsettiğimiz gibi evlenme teklifi organizasyonu ya da mesela doğum günü kutlamalarında pastaların üzerilerine 1800 yıllarda “Many Happy Returns Of The Day” yazılırmış.1920 yılında “Happy Brithday To You” şarkısını meşhur olması ile pastaların üzerilerine “Happy Brithday” yazılmaya başlanmış. Pastalar ile güncellik ve mutluluk iç içedir çünkü.

Pastanın Şekilleri ve Dokusu

Antik dünyadan Mutluluk Teknesine geçersek hayatınızda yaşayacağınız ya da daha güzel bir tabirle yaşatacağınız bu güzel evlilik teklifi organizasyonu seramonisine değişiklik katabilir ağız tadınıza bir yenisini yüzük kutusu kalp pasta ya da baş harflerini kullanarak havai pastayı ekleyebilirsiniz. Törenlerde ve özel günlerde pasta yenmesi dinsel ritüellere dayanmaktadır elbette. Keklerin şekilleri ise genellikle yuvarlak oluyormuşun dışına çıkarak kalp şeklinde sevgiyi ve sadakati temsil edebilmek adına hazırlanmaktadır pastalarımız bu özel günleriniz için Mutluluk Teknesi’nde . Ayrıca kalp şekil yaşamın döngüsel doğasını sembolize edermiş. Mutluluk Teknesi’nde yapılan pastalardan örnek verecek olursak;

Yüzük Kutusu Pasta: Kişiye özel renk ve içerikte olup meyveli ve çikolatalı olarak dizayn edilir . Dış yüzeyi ortalama büyüklükte yüzük kutusu şeklindedir. Üzerinde minik bir not bulunan bu pastanın üst kısmı kutu şeklinde açılıp, içine kız arkadaşınıza bir ömür boyu evet dedirtebilmek için seçtiğiniz yüzüğü tamamlar. Genellikle evlilik teklifi organizasyonlarında kullandığımız bu tasarım pasta yıl dönümü organizasyonlarında da olduşça rağbet gören bir pasta türüdür.

Yüzük Kutusu Kalp Pasta: Genellikle kırmızı dokusu olan ve şeker hamuru ile yapılan sembolik pastamız en çok evlenme teklifi organizasyonlarında boy gösterir. Üzerinde minik bir mücevherat kutusu barındıran bu pasta en çok tercih edilenler arasındadır.

Havai Harf Pasta: Mutluluk Teknesi’nde en çok doğum günlerinde ve yıl dönümü organizasyonlarında kullandığımız ve tavsiye ettiğimiz butik pastamızdır. Üzerinde lezzetin festivalini barındırır. Kukilerin, macoranların ve renkli bezeler gibi lezzet üstü sunuların yer verildiği tamamen işlenmemiş özel yapısıyla özel günleriniz için sevdiğinizin baş harfinden oluşan bir pastadır. Lezzet şölenin dibini yaşayacağınız bir tatlıdır.

Harf Pasta: Teknede yapılan organizasyonlarda ya doğum gününü ya da özür dileme organizasyonlarında (affet organizasyonu) boy gösteren zarif ve kişiye özgün bir butik pastanın örneğidir. Genellikle kırmızı tonlara yer verdiğimiz şeker hamuru bazen beyaz ve kalp desenlerle örtüşür.