Yatta Doğum Günü Organizasyonu

Körfezde Doğum Günü Organizasyonu

Yatta Doğum Günü Organizasyonu

Engin bey İzmir Organizasyon şirketimizi telefonla arayarak kız arkadaşı Özlem hanım için doğum günü organize edebilmek adına bizlere ulaştı. Karşıyaka’da yaşayan kız arkadaşı Özlem hanım için herşeyin sürpriz olmasını arzu etmişti. Hafta sonuna denk gelen bu yaş günü organizasyonunda Özlem hanımın yakın arkadaşları da olacaktı. İnternetten bizleri araştıran Engin bey havaların soğuk olmasından dolayı kapalı ama değişik bir mekan arayışına girerek bizlere ulaştı. Telefonda iletişim kurak kendisine daha önce yapmış olduğumuz yetişkin doğum günü organizasyonlarını, hazırlanan sürprizleri, tasarım pastaları ve daha önceden yapmış olduğumuz kapalı mekanları düşünerek, lüks restoranda doğum günü organizasyonu, yatta doğum günü organizasyonu, kafede doğum günü organizasyonu, otelde doğum günü organizasyonu gibi alternatifleri konuştuk. Özlem hanımın doğum günü organizasyonu için yapabileceğimiz çok şey vardı, yeter ki Engin beyin neler istediğini belirleyelim. Müzik, masa süsleme, yetişkin doğum günü için palyaçolar veya özel kostümler giymiş animatörler, fotoğraf ve / veya video çekimi ve aklınıza gelebilecek her konuda yardımcı olabileceğimizi belirttik. Bir fikir fırtınası yaratarak ortak kararımızı verdik. Engin bey hem dış mekanı olan, ancak mevsim kış olduğunu düşünerek, sıcak ve kapalı bir ortamı da içinde barındıran yatta doğum günü organizasyonu paketimizi seçti. Yatta doğum günü organizasyonu kulağa oldukça güzel geldiğini belirten Engin bey ile detayları sürprizleri ve doğum günlerinin olmazsa olmazı butik pastamızı detaylandırdık. Özlem hanımın bu yatta doğum günü organizasyonundan hiç haberi olmayacaktı. Engin beyin İzmir’e gelmesi bile sürpriz olacaktı. Hazırlıklar ve titizlikle kurgulanan yatta doğum günü organizasyonunun tarihi ve saatinizi kararlaştırdık ve çalışmalara başladık. Sade ama şık tasarımlara ve minik sürprizlere ihtiyacımız vardı. İzmir organizasyon ekibi olarak Özlem hanım için bir güzel geceye daha imza atmak için yola koyulduk.

Yatta Sürpriz Doğum Günü Organizasyonu Hazırlıkları

Organizasyon saatinden, yaklaşık dört saat önce, Bostanlı’ya Mutluluk Teknesinin bağlı olduğu lokasyona sekiz kişilik ekibimizle birlikte çalışmalara başlamak adına varış yaptık. Organizasyon günümüz gelip çattığında Engin bey oldukça heyecanlıydı ve sabah erken saatlerde kendisiyle gün boyu iletişim halinde kalacak olan ekip arkadaşımız ile detayların üzerinden geçildi. Yatın içindeki ve dışındaki masaya, beyaz dantellerle ince kavisli hasır runnarlarla ve beyaza bezenmiş sırça kavanozlarla süslendi. Yatın gövdesine pencerenin ön kısmına körfez manzarasına karşı olan bölümü kaplayacak şekilde, sarı güneş ışığı veren led mumlarla çevrelendi. Yat içi ve dışı dore siyah karışık uçan balonla renk aldı. Yatın içerisindeki ve dışarısındaki masaya cam kare ve yuvarlak karışık ana suplalarla atıştırmalıklar dizildi. Dışarıdaki masanın üzerine beyaz yaldızlı seramik kuyu dekor şamdan koyuldu. Yatta doğum günü organizasyonunda akşam keyifle yudumlayacakları içkilerinin yanına atıştırmak için çerez tabakları, cips tabakları, uzun şerit ve yassı kraker, meyve ve peynir tabakları yerleştirildi. Parlak kırmızı boncuklarla dekoratif bir şekilde süslenen romantik masamıza, konsepti tamamlaması için keten süslemeler serpiştirildi. Bardaklar ve kadehler özenle koyuldu. Ardından Özlem hanımın yata giriş yapacağı yol hazırlandı. Akşamın siyahi görkemini ve ambiyansını güçlendirmek adına sahilden tekneye doğru uzanan kırmızı halı serildi. Kırmızı halının her iki tarafına belirli aralıklarla içi kandilli deniz fenerleri yerleştirildi. Deniz fenerlerinin arasına, Engin bey ve Özlem hanımın kırmızı halıda yürürken uzaktan kumandayla profesyonel bir şekilde patlatılacak olan yer volkanları yerleştirildi. Özlem hanım için özel olarak şişirilen parlak dore ve siyah uçan balonlarımız kendisine takdim edilmek üzere hazırlandı. Körfez turu boyunca da yanmaya devam edecek olan mumları yakıldı. Kusursuz bir organizasyon sunabilmek adına son kontroller yapıldı ve eksik kalmadığı fark edilince ekip arkadaşlarımız yerlerine geçti. En son canlı müzik eşliğinde yata giriş yapmak isteyen Engin bey en romantik tınıyı veren kemanı tercih etmişti. Kemancımız da yerini aldı. Engin beye de hazırlıklarımızın tamamlandığını bildirdi ve böylece kendisi yanımıza geldi ve heyecanlı bekleyiş başladı. Engin beyin işbirlikçileri Özlem hanımı yola çıkarmışlardı bile.

Keman Eşliğinde Yatta Doğum Günü Organizasyonu

Özlem hanım arkadaşları eşliğinde yatın olduğu lokasyona geldi ve Engin beyi kırmızı halının başında kendisini görünce oldukça şaşırdı. Tam o sırada doğum günü şarkısına başlayan kemancı arkadaşımızı görüp aynı anda da yer volkanları patlayınca Özlem hanımın çığlıkları yükselmeye başladı. Arkadaşlarıyla yata giren Özlem ve Engin çifti tüm gece boyunca arkadaşlarıyla keman eşliğinde şarkılar söyleyip doyasıya eğlendiler. Hep birlikte ön güvertede balon uçurup şampanya patlattılar. Gecenin ilerleyen saatlerinde keman eşliğinde oynayıp yatın arka güvertesinde oynadılar. Daha sonra kalp tasarım pastayla doğum günü organizasyonunu tamamlayan gençler harika anılar biriktirdiler Mutluluk Teknesinde. Biz de İzmir Organizasyon ekibi olarak Özlem hanıma mutlu yaşlar diliyoruz.